Компанія "Альхім" пропонує своїм клієнтам широкий спектр послуг, серед яких пріоритетне місце займає чистка теплообмінників.

Промивання і очищення теплообмінників

Компанія "Альхім" пропонує своїм клієнтам широкий спектр послуг, серед яких пріоритетне місце займає чистка теплообмінників і допоміжного обладнання. На всі роботи, які виконуються нашими спеціалістами, поширюється гарантія. Перед тим, як замовити послугу по чищенню теплоообмінника, ви можете отримати пову і безоплатну консультацію відносно вартостіроботи  і термінів виконання.


Навіщо потрібно очищення теплообмінника?

Сучасне газовое обладнання, вигідно відрізняється від своїх предків високою експлуатаційною ефективністю. Щоб цей параметр не знижувався, необходимо своєчасно проводити профілактику. Очищення, або, як ще называють, промивання теплообмінника газового котла, який працює на природном газу, повинна проводитися два рази на рік. 

Перша очистка теплообмінника, виконується перед початком опалювального сезонуа, а друга відразу ж після його закінчення. Якщо промивання будет своєчасним і регулярним, то це істотно підвищить ефективність тепловіддачі обладнання, і продовжить термін його використанння

Данний вид профілактики, необхідний для того, щоб позбавити теплообмінник від утворення накипу. Не варто недооцінювати підступність цьоого забруднення, оскильки навіть дуже тонкий шар накипу може призвести до:

 • підвищенню витрат палива;
 • перегріву обладнання;
 • виходу з ладу теплообмінника та ін. 

Вчасно проведена промивка теплообмінника збереже первозданні робочі характеристики обладнання і вбереже користувача від витрат на дорогий ремонт. Своєчасне очищення теплообмінника тягне за собою широкий спектр переваг, серед яких варто виділити:

 • підвищення ККД;
 • економія теплоносія;
 • покращення теплообмінного процесу;
 • подовження терміну дії обладнання;
 • безпечна і ефективна експлуатація.

Профілактичні роботи у вигляді промивання теплообмінника, вкрай небажано проводити самостійно, оскилькі це дуже відповідальний процес. Звертайтеся за допомогою до спеціалістів, які мають у своєму розпорядженні все необхідне для очищення теплообмінника від накипу, починаючи знанням і закінчуючи спеціальним обладнанням.

У житті бувають різні обставини в силу, яких могла бути пропущена профілактична промивка теплообмінника. Як зрозуміти, що прийшов час скористатися послугою по очищенню обладнання від накипу? Тверді відкладення, небезпечні в першу чергу тим, що візуально визначити їх наявність без розбирання обладнанння, просто неможливо. 

Візьміть до уваги наступну інформацію, яка вам обов'язково знадобиться. Вам потрібно проводити промивання теплообмінника, якщо при суттєвому зниженні ефективності витрачається більша кількість палива. Це головна ознака наявності накипу і первший дзвоник, який повідомляє вас про те, що прийшов час діяти.

Це комплекс заходів, направленних на видаленння накипу з внутрішньої поверхні опалювального обладнання. Разрізняють три види очищенння:

 1. Механічний.
 2. Хімічний.
 3. Гідравлічний.

Давайте коротко розглянемо кожен вид очищення, щоб мати уявлення про те, як власне виробляються ці роботи.

Механічне очищення теплообмінника. Даний вид робіт виконується вручну і вважається застарілим способом. Це самий примитивний вид очищення, до якого частіше за все все вдаються некваліфіковані народні умільці. Чим цей вид очищення поганий, тим, що якщо виконувач не правильно розрахує свої сили, то може з легкістю пошкодити обладнання. Якщо вам пропонують даний вид очищення від накипу, як єдиний можливий, радимо вам відразу відмовитися.

Хімічне очищення теплообмінника чи промивання. На відміну від механічного очищення, хімічне промивкання більш ефективне і безпечне. Промивання виконується спеціальним розчином, який видаляє накип шар за шаром. Складність даних робіт обумовлена тим, що перед початком хімічного промивання, необхідно розрахувати концентрацію робочого розчину, а це можливе тільки при отриманні результатів лабораторних відборів. 

Гідравлічне очищення. К даного способу вдаються у виняткових випадках, коли хімічне промыивання неможливе або не принесла належних результатів. Гідравлічне очщення теплообмінника від накипу, виконується спеціальним обладнанням, яке створює всередині трубопровідної системи високий тиск.

Все про накип

Накип - тверді відкладення, які утворюються на внутрішній поверхні теплообмінника. Утворення накипу пов'язано з процесом нагріву води. У нагрітій воді солі розкладаються на нерозчинний осад і вуглекислий газ. Яскравим прикладом, на якому можна побачити процес утворення накипу, є звичайний побутовий чайник, який є на кожній кухні у кожному будинку.

Активними виробником накипу є солі кальція і магнія. На котельних і на промислових підприємствах використовують фільтри для очищення води від ціх солей. тому очищення теплообмінника тут виконується дещо рідше. Також небезпенку для обладнання представляє вуглекислий газ, який виділяється у процесі нагріву води. З вуглекислим газом, прекрасно справляються деаераторныі установки.

Чим небезпечний накип? Товстий шар накипу, призводить до розриву труб, а це вже загрожує заміною обладнання у цілому. У менш глобальних масштабах, накип погіршує теплопровідні властивості металу. У якості приклада, можна відмітити, що теплопровідність накипу у кілька десятків, а часом і сотен разів менше теплопровідності такого металу, як сталь із якого власне і виготовляють теплообмінники. 

Як з ним боротися? У промислових масштабах, як ми вже казали вище, воду пом'якшують видаляючи з неї солі кальція і магнія. У побуті важко підготовити воду таким способом, тому своєчасна профілактика, є оптимальним способом запобігання утворенню твердих відкладень на поверхні теплообмінника. Не так давно, з'явився фізичний метод водопідготовки, який полягає у подаванні ультразвукових сигналів відштовхуючих солі жортскості від поверхні труб. Цілком можливо, що незабаром цей метод набуде широкої популярності і стане доступним для рядового користувача.

Про види і способи видаленння накипу ми вже писали і хочемо знов звернутися до цієї теми. Пам'ятиєте, що профілактичне очищення теплообмінника завжди дешевше заміни всього обладнанння. Правильно вибраний способ очищення, є запорукою ефективної і довговічної роботи вашого теплообмінника.

Ні, ми ще не розробили формулу еликсиру молодості, але ми являємося виробником кращих засобів для видалення накипу з будь-яких поверхонь. Саме тому, очищення теплообмінника виконане нашими спеціалістами і нашим засобами від накипу підвищує ефективність роботи вашого обладнання і суттєво подовжить йому жття.

Замовляючи промивання теплообмінника у нас, ви довіряєте проведення робіт кращим спеціалістам. Хімічне промивання теплообмінника, вельми примхливий процес, який потребує максимально відповідального підходу з боку виконавця, і ми з цим успеіно впориємся на всіх етапах, починаючи лабораторним аналізом і закінчуючи відмиванням обладнання.

Вартість робіт розраховується індивідуально для каждого клієнта і залежить від ряду параметрів:

 • ступень забрудненості;
 • об'єм робіт;
 • складність конструкції та ін.

Якщо ви не бажаєте переплачувати, то краще своєчасно проводити профілактичне очищення, яке в рази дешевше очищення від багаторічного накипу. Чім тонший шар твердих відкладень, тим скоріше відбувається промивання і тим менше потрібна концентрація робочого разчину.

Не відкладайте на завтра, те що можна замовити вже сьогодні! Саме зараз, той час, коли необхідно проводити очищення теплообменників. До того ж, замовляючи послугу завчасно, ви можете бути впевнені в тому, що вона буде виконана у зручний для вас час без виникнення форс мажорних обставин.

Відкладене на потім очищення теплообмінника, може привести до того, що ви не встигните підготовитися до опалювального сезону або залишитесь без джерела затишного тепла у самий розпал холодів. Замовити послугу можна будь-яким зручним для вас способом, перейшовши в наш розділ "Контакти".